Kategorie
aktualności książka wiek 1

A kuku! Krowa – wiek 1+

Wspominając o zabawie w chowanie i odkrywanie, wszyscy rodzice małych dzieci natychmiast uśmiechają się, bo to jest jedna z tych uniwersalnych zabaw, którą wszyscy znają. Teraz tę samą radość odkrywania i ukrywania przenoszą na stronice kartonowej książki “A ku ku! Krowa” Camilli Reid i niezwykła szwedzka ilustratorka Ingela P. Arrhenius.
W tej pełnej uroku publikacji, maluchy zostają zaproszone do wsi, gdzie przygoda odkrywania ma wiele twarzy. Autorki starannie kreują ukryte scenki, które skrywają ciekawostki i elementy do przesuwania. Każda strona, wykonana z solidnego kartonu, daje dziecku możliwość aktywnej interakcji. Udział w historii nabiera nowego wymiaru, kiedy maluch przesuwa elementy kartki, odsłaniając ukryte obrazy. Z łodygi kukurydzy wyrasta uśmiechnięta kolba, a spod skorupki wychodzi żółciutki kurczaczek. Mama krowa nie jest sama – ma przy sobie małe cielę.
Cała książeczka odzwierciedla przyjemne, gospodarskie scenki, które nie tylko bawią, ale także zachęcają dziecko do bliższego poznania otaczającego świata.
Największa niespodzianka czeka jednak na końcu. Po odsłonięciu ostatniej strony, maluch spotka barwny kwiatek, w którego centralnie umieszczonym lusterku zobaczy swoje odbicie. Ta niezwykle pomysłowa konstrukcja i precyzyjne wykonanie nie tylko dostarczają zabawy, ale także wzbogacają małego czytelnika o nową wiedzę o otaczającym go świecie.
“A ku ku! Krowa” to więcej niż zwykła książka – to interaktywna opowieść, która aktywizuje, bawi i uczy. Długotrwała zabawa jest gwarantowana, a solidne wykonanie czyni ją idealną towarzyszką w podróży po fascynującym świecie literatury dla najmłodszych.
Ta ciekawa publikacja jest doskonałym przykładem, jak wesoła i angażująca książka może stać się pierwszym krokiem w literackiej przygodzie dziecka. Polecam.

Tu kupisz książkę

Autorka – Camilla Reid
Ilustracje – Ingela P. Arrhenius
Tłumaczenie – Anna Maria Sarmiento
Wydawnictwo – adamada
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda (kartonówka)
Format – 20 x 2 x 17 cm
Ilość stron – 8
Wiek – 1+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz