Kategorie
aktualności książka wiek 9

Ale odlot! – wiek 9+

Ludzie od wieków zazdrościli ptakom i marzyli o lataniu. Podobno każdy choć raz w życiu śnił o unoszeniu się w powietrzu. Pragnienie to byłoby jednak niemożliwe do spełnienia, gdyby nie zdobycze techniki i osiągnięcia nauki. Wielki renesansowy artysta i konstruktor Leonardo da Vinci już ponad pół tysiąca lat temu stworzył projekty maszyn latających. Jednak marzenie o lataniu spełniło się dopiero wraz z pierwszymi lotami balonowymi w XVIII wieku, a później w wyniku rozwoju techniki i nauki pod koniec XIX wieku.
Dzięki książce pt. „Ale odlot!” Jacka Ambrożewskiego młodzi czytelnicy mają okazje poznać fascynująco historię lotnictwa. Autor i jednoczenie ilustrator przeprowadza młodych czytelników przez ważne wydarzenia, które krok po kroku przybliżyły ludzkość do wzbicia się w przestworza.
W książce ogromną wiedzę uzupełniają świetne ilustracje. Ich szczegółowość pozwala zrozumieć czytelnikowi meandry sztuki latania.
,,Ale odlot!” to naprawdę interesująca pozycja o lotnictwie dla dzieci. Książka nie tylko pokazuje historię aeronautyki, ale opisuje również współczesne osiągnięcia w tej dziedzinie. Gorąco polecam ją nie tylko przeszłym lotnikom i lotniczkom.

Tu kupisz książkę

Autor – Jacek Ambrożewski
Ilustracje – Jacek Ambrożewski
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 27.2×37.0x2 cm
Ilość stron – 112
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz