Kategorie
aktualności książka wiek 7

Animalium – wiek 7+

Przeglądając „Animalium” autorstwa Broom Jenny i Katie Scott młodzi czytelnicy poczują się jakby odwiedzali muzeum historii naturalnej. „Przechadzając” się po kolejnych stronach albumu poznają niesamowitą historię różnych gatunków zwierząt zarówno tych opierzonych jak i futrzastych, z łuskami czy twardą skórą, płetwami i kopytami, małych i dużych, drapieżnych i tych zupełnie łagodnych. Wszystko podane w profesjonalny, ale przystępny sposób na pięknych lekko pożółkłych rycinach. 
Wizytę w tym muzeum czytelnicy rozpoczynają od podziwiania klasycznego, można by rzec darwinowskiego, drzewa życia. Potem mogą zatrzymać się w salach w których obejrzą bezkręgowce, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. W każdej z tych sal mali zwiedzający przeczytają krótki wstęp, nazwy łacińskie prezentowanych eksponatów i kilka ciekawostek o nich.
„Animalium” to album, który można kartkować, oglądać wyłącznie ilustracje lub szukać w tekście potrzebnych informacji. To książka która przypadnie do gustu i maluchom, i starszakom. Kto wie, czy nie stanie się inspiracja dla przyszłych badaczy otaczającego nas świata zwierząt. 

Tu kupisz książkę

Autor – Jenny Broom
Ilustracje – Katie Scott
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2016
Oprawa – twarda
Format – 27 x 20 x 37 cm
Ilość stron – 104
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂