Kategorie
aktualności książka wiek 3

Bajek Paka Dla Przedszkolaka. Wspieraj dziecko w adaptacji do przedszkola – wiek 3+

Pójście do przedszkola to ważny i emocjonujący moment zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Chwila ta wiąże się bowiem z pierwszym “dużym wyjściem” poza środowisko rodzinne, które do tej pory zaspokajało wszelkie potrzeby malucha. W przedszkolu nasza pociecha wkracza w inny świat. To nie tylko miejsce pełne nowych osób i przedmiotów, ale także sytuacji, w których musi sprostać różnym wyzwaniom. Może się wówczas pojawić strach przed chodzeniem do przedszkola. Najlepszym sposobem w takiej sytuacji jest przygotowanie malucha do tej dużej zmiany dając mu wsparcie budujące poczucie bezpieczeństwa.
Oczywiście to długotrwały proces, ale pomóc tu Wam może książka Marty Chrościckiej pt. „Bajek Paka Dla Przedszkolaka. Wspieraj dziecko w adaptacji do przedszkola”, która ukazała się dzięki wydawnictwu MB Press.
Autorka jest psycholożką i zajmuje się terapią dzieci, młodzieży i rodzin. Na co dzień współpracuje z wieloma przedszkolami, jest również mamą trójki dzieci, więc kwestia adaptacji przedszkolnej rozumie z każdej strony.

„Bajek Paka Dla Przedszkolaka” to książka, która w przyjazny sposób podejmuje temat pierwszych dni malucha w przedszkolu. Dzięki bajkom (jest ich dziesięć) Wy i Wasze pociechy będziecie mieli szanse porozmawiać o wątpliwościach i obawach, a także o technicznych szczegółach pojawiających się w życiu małego przedszkolaka. Przygody bohaterów Sosnowego Lasu przybliżą Waszym dzieciom, czym jest zmiana w życiu, dlaczego dzieci chodzą do przedszkola, jak długo dzieci zostają w przedszkolu, kim jest Pani Wychowawczyni, czy co należy kupić przed rozpoczęciem przedszkola.

Każda bajka ma wstęp, wyjaśniający dorosłym problem, którego dotyczy i podpowiada jak pokierować rozmowę z maluchem, który doświadcza rozterek związanych z przedszkolem.
Całość książki dopełniają miłe dla oka ilustracje Joanny Jarząbkowskiej, które oddają atmosferę życia przedszkolnego i pozwalają w pozytywny sposób zweryfikować wyobrażenia malucha na temat samego przedszkola.

Autor – Marta Chrościcka
Ilustracje – Joanna Jarząbkowska
Wydawnictwo – MB
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 25x28cm
Ilość stron – 72
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz