Kategorie
aktualności książka wiek 10

Długi deszczowy tydzień – wiek 10+

“Długi deszczowy tydzień” Jerzego Broszkiewicza to kolejna książka z mojego dzieciństwa, którą udało mi się z powodzeniem przemycić moim dzieciakom. Janek był zachwycony, przeczytał ją błyskawicznie.
Piątka nastolatków zaczyna rodzinne wakacje w górach. Wszyscy mają ciekawe plany jak spędzić wolny czas po męczącym roku szklonym, ale niestety, kiedy docierają na miejsce pogoda płata im niezłego psikusa. Cały tydzień ma padać. Wszystkim zepsuło to humory. Jednak sytuację ratuję artykuł w miejscowej gazecie. Okazuje się, że w okolicy grasuje złodziej dzieł sztuki. Nasi bohaterowie postanawiają działać. Z początku sami, a potem wraz z rodzicami zastawiają na złoczyńcę pułapkę. Czy im się uda? Co stało się w przydrożnej kapliczce? Czym są “dzikie baby”?
“Długi deszczowy tydzień” to inteligenta i błyskotliwa przygodowo-detektywistyczna powieść dla dzieci i młodzieży. To świetna książka, pełna pozytywnej energii i humoru, która przykuwa uwagę młodego czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Zaskakujące zwroty akcja gwarantują rozrywkę na wysokim poziomie.
Pierwsze wydanie „Długiego deszczowego tygodnia” ukazało się w 1966 roku. Jednak tekst ten wcale się nie zestarzał, jest ponadczasowy i nadal cieszy się uznaniem czytelników.

Autor – Jerzy Broszkiewicz
Wydawnictwo – Estymator
Rok wydania – 2020
Format – e-book
Ilość stron – 240
Wiek – 10+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂