Kategorie
aktualności książka wiek 9

Gabinet owadów (i innych małych stworzeń) – wiek 9+

Kolejna książka Carnovskiego z tekstem Barbary Taylor robi ogromne wrażenie.
„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” wydany w oficynie Dwie Siostry, to pozycja, która koniecznie musi pojawić się w bibliotece każdego miłośnika tych najbardziej zróżnicowanych gatunkowo zwierząt.
Jest to książka pełna wiedzy. Znajdziecie tu opisy prawie 200 gatunków owadów i innych bezkręgowców, ale nie ma tu encyklopedycznej nudy. Natomiast jest ogromna frajda odkrywania i pobudzania ciekawości, ponieważ album wydany jest w niebanalny sposób, a informacje o tych małych stworzeniach pokazane są w sposób, który przyciąga uwagę czytelników. Wasze pociechy oglądając ilustracje przez folię w kolorze czerwonym, dostrzegą owady – przez zieloną zobaczą rośliny, a niebieską inne małe bezkręgowce.
„Gabinet owadów” to książka pozwalająca odkryć w dzieciach pasję do obserwowania natury i zgłębiania wiedzy na temat tych zwierząt. Na końcu książki znajduje się także kod QR, który sprawi, że telefon zamieni się w soczewki, dzięki czemu odkrywanie stanie się wygodniejsze, zwłaszcza w większym gronie. Gorąco polecam!

Tu kupisz książkę

Autorka – Barbara Tylor
Ilustracje – Carnovsky
Tłumaczenie – Krzysztof Kietzman
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 28 x 34 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz