Kategorie
aktualności książka wiek 9

Godzina czarów – wiek 10+

Książka “Godzina czarów” Małgorzaty Starosty to pełna magii, przygody i tajemnic opowieść dla dzieci, która zachwyci zarówno młodych czytelników, jak i tych nieco starszych.
Główna bohaterka, Nina, przeprowadza się z rodziną do tajemniczego Hebanowego Dworu, który został odziedziczony przez nich po ciotce. Już na samym początku staje się jasne, że dworek kryje wielką, pilnie strzeżoną tajemnicę. To właśnie ta tajemnica stanowi iskrę, która rozpala wyobraźnię Niny i sprawia, że wraz z nową przyjaciółką wyrusza na fascynującą podróż w głąb rodzinnej historii.
Małgorzata Starosta doskonale buduje atmosferę książki, tworząc niezwykły świat pełen magii i czarów. Jednak to nie tylko tajemnicza atmosfera stanowi o sile tej książki, lecz także relacje między bohaterami, które są prawdziwe, pełne ciepła i przyjaźni. Nina i jej przyjaciółka stają w obliczu zagadki, która owiana jest tajemnicą od pokoleń, a odnalezienie odpowiedzi na pytania związane z przeszłością jej rodziny staje się celem ich fascynującej podróży. Nieoczekiwane zwroty akcji i niezwykłe przygody, jakie przeżywa główna bohaterka wraz z przyjaciółką, sprawiają, że książka trzyma w napięciu od pierwszych stron do samego końca. Autorka doskonale ukazuje ducha poszukiwań, determinację i odwagę bohaterek w obliczu nieoczekiwanych zdarzeń.
Książka“Godzina czarów” to nie tylko opowieść o tajemnicy i magii, lecz także historia o rodzinie, dziedzictwie i poszukiwaniu tożsamości. Jest to lektura, która skradnie serca nastoletnim czytelnikom, zachęcając do odkrywania tajemnic i marzeń, które kryją się w naszej przeszłości. To książka, która przenosi młodego czytelnika w niezwykłą podróż, o której będą pamiętać przez długi czas. Polecam ją wszystkim poszukiwaczom przygód i miłośnikom magii!

Autorka – Małgorzata Starosta
Ilustracje – Przemek Szukaj (okładka)
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 14×20 cm
Ilość stron – 272
Wiek – 10+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz