Kategorie
aktualności zajęcia dla dzieci

Gordonki z Ciocią Anią – 3 msc./2,5 roku

Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych dzieci prowadzone w oparciu o metodę E. E. Gordona oraz C. Orffa, a także innych metod muzykoterapeutycznych.

Piątek
pierwsza grupa 11.45 – 12.15
druga grupa 12.25 – 13.05

Koszt zajęć
Koszt jednorazowych zajęć – 40 zł.

Na zajęcia obowiązują zapisy: ajastrzebska16@gmail.com, bądź nr tel: 608 869 137

Opis zajęć
Na zajęciach razem z dziećmi są obecni rodzice. Zajęcia polegają na wspólnym tworzeniu muzyki, którego podstawą i najważniejszym elementem jest głos ludzki. Składają się z rytmiczek i śpiewanek, które rodzice powtarzają razem z prowadzącym.
Podczas zajęć instruktor jest w ciągłej interakcji z dziećmi i ich rodzicami, proponując różne głosowo – rytmiczne sekwencje. Ważny jest tu element tworzenia wspólnoty.
Proces muzykowania wspomaga użycie instrumentów orffowskich: grzechotki, dzwonki, kołatki, tamburyna, bębenki itd. oraz inne instrumenty dziecięce. Dzieci nie są zmuszane do siedzenia w miejscu, mają pełną swobodę ruchu, a ich opiekunowie towarzyszą im w muzycznych poszukiwaniach i odkryciach.
Zajęcia mają formę zabawy, odbywają się z wykorzystaniem chust, piórek, pacynek, miękkich piłek i innych akcesoriów animacyjnych.

Kilka słów o prowadzącej
Anna Jastrzębska – absolwentka studiów magisterskich o specjalności wokalno – aktorskiej na Akdemii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (2021). Prowadzi i prowadziła zajęcia gordonkowskie i umuzykalniające dla dzieci m.in.. W Fundacji A.R.T., Szkole Muzycznej “Brzmi Dobrze”, Przedszkolu “Bajlandia” oraz Żoliborskim Domu Kultury.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz