Kategorie
aktualności książka wiek 8

Kaloszem przez Czas – wiek 8+

Z wielką przyjemnością zapraszam młodych czytelników do przeżycia niezwykłych serii przygód, które znajdują się w najnowszej książce Przemysława Hytrosia „Kaloszem przez czas”. 

Autor docenionych i nagrodzonych książek o Zaginionym Kontynencie, tym razem daje nam możliwość podróżowania w czasie.

Jego najnowsza książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwukropek wciąga od pierwszej strony. Przemysław Hytroś po raz kolejny udowodnia, jak łatwo przychodzi mu stworzyć fantastyczny świat, pełen przygód, zabawy i morału. 

Bohaterowie książki, Szymon i Oliwka spędzają wakacje u swojej babci na wsi. Na wszelkie sposoby starają się zwalczyć nudę, ale nie ułatwiam im tego brzydka deszczowa pogoda. Jednak pewnej nocy na leśnej polanie dzieci zauważają intrygujące błyski, a gdy następnego dnia udają się w to miejsce, odkrywają dziwną maszynę, przypominającą ogromnego kalosza. Okazało się, że był to wehikuł czasu, który należał do czasonurków – Jakuba Klekotka oraz jego przyjaciółki robotki Eureki. 

I tak zaczyna się szalona przygoda, której celem jest uratowanie świata przed nikczemnym baronem von Bombaryna, który, chce kontrolować czas i ułożyć życie na Ziemi według własnych zasad. Czy wszystko potoczy się zgodnie z przyjętym planem naszych bohaterów? I tak i nie, mali czytelnicy sami muszą się przekonać. 

,,Kaloszem przez czas” to nie tylko książka z wciągającą fabułą, ale też zbiór ciekawych informacji np. o historii Mezopotamii, lądowaniu pierwszych ludzi na księżycu, czy o życiu krakowian sprzed setek lat. 

Mali czytelnicy mają również możliwość doświadczyć jak może wyglądać świat w dalekiej przyszłości i jakimi prawami się rządzi. 

Polecam tę książkę młodym miłośnikom dobrej literatury już powyżej 8 roku życia.

Jestem przekonany, że będą ją czytać z wypiekami na twarzy marząc o podróżach w czasie. 

Autor – Przemysław Hytroś
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2022
Oprawa – Twarda
Format – 20,5 x 2 x 14 cm
Ilość stron – 256
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz