Kategorie
aktualności książka wiek 9

Księga Strachów – wiek 9+

Z wielką przyjemnością przedstawiam młodym czytelnikom kolejną część przygód Pana Samochodzika. Tym razem jest to „Księga Strachów”, która jest trzecią w kolejności powieścią Zbigniewa Nienackiego o perypetiach Pana Tomasza.
Wciągająca i pełna niespodzianek przygoda rozpoczyna się, kiedy za sprawą zaprzyjaźnionych harcerzy – Wilhelma Tella, Sokolego Oka i Wiewiórki, Pan Samochodzik wchodzi w posiadanie tajemniczej Księgi strachów. Owa księga to tak naprawdę zabawa harcerska, podczas której harcerze odwiedzali nocą miejsca uważane za nawiedzone, aby sprawdzić, czy rzeczywiście takimi były. Jeżeli takie miejsce okazywało się bezpieczne, harcerze zostawiali tabliczkę z napisem „sprawdzone, strachów nie ma”. Początkowo Pan Tomasz nie był specjalnie zainteresowany Księgą, ale w jeden szczegół nie dawał mu ciągle spokoju. Jednak po bliższej  próbie rozwikłania tej zagadki nasz detektyw wpada na trop pamiętnika Konrada von Haubitza, hitlerowskiego zbrodniarza, który po wojnie stał się prominentnym politykiem w Niemczech.
„Księga Strachów” wciąga od pierwszych stron. Młodzi czytelnicy znajdą w niej przygodę, poszukiwanie skarbu, pościgi, nocne wypady i nieoczekiwane zwroty akcji. To książka, która absolutnie należy do czołówki opowieści o przygodach Pana Samochodzika. To prawdziwy diamencik dla każdego miłośnika twórczości Nienackiego.

Autor – Zbigniew Nienacki
Wydawnictwo – Siedmioróg
Rok wydania – 2007
Oprawa – miękka
Format – 19,9 x 25 x 12,9 cm
Liczba stron – 320
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂