Kategorie
aktualności książka wiek 9

Lapis – wiek 9+

“Lapis” Emilii Kieres to książka, która niepostrzeżenie wciąga młodego czytelnika w swój świat. Każda strona opowieści nie pozwala ani na chwilę oderwać się od opisanej historii. Mój najmłodszy syn czytając ją “zniknął” z rodzinnych oczu na dwa dni (nie licząc posiłków). Kiedy skończył “Lapis” powiedział tylko “To była naprawdę dobra książka tato”. Miał młody rację. Powieść jest pełna zwrotów akcji, w każdym kącie czai się jakaś tajemnica, a kiedy ma się poczucie, że wszystko już jest jasne, po przeczytaniu kolejnej strony ze zdumienia otwieramy oczy.
“Lapis” to miasto i historia ludzi w nim mieszkających. Na początku poznajemy młodego architekta Tobiasza i jego żonę Elżbietę. To ludzie, którzy bardzo kochają swoją metropolię i mają przekonanie, że znaleźli w niej swoje miejsce na ziemi. Niestety nic co dobre nie trwa wiecznie. W wyniku politycznych gierek i spisku miasto popada w ruinę, a z głębin ziemi uwolniona zostaje pradawna złowroga siła. Walka dobra ze złem kończy się przywróceniem równowagi i odbudową metropolii. Po pięćdziesięciu latach w Lapis pojawia się Irenka, która trafia na ślad dawnej historii. Z początku odkrywane opowieści traktowane są jak bajki, ale z czasem im więcej faktów wychodzi na jaw, tym bardziej dziewczynka zaczyna podejrzewać, że sprawa jest poważna i cały czas zło zagraża miastu. Czy uda się jej powstrzymać Poczwarę? Co się stało z Elżbietą i Tobiaszem? Czy po raz kolejny będą potrafili…..?
“Lapis” to książka, która pokazuje czym jest samotność, dlaczego tak ważna są miłość, przyjaźń i odwaga. Pokazuję również jak potężne może być słowo, które lekceważone może doprowadzić do wielkich dramatów.

Autor – Emilia Kiereś
Wydawnictwo – Kropka
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Ilość stron – 408
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂