Kategorie
aktualności książka wiek 7

Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa – wiek 7+

„Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” autorstwa Johna Boyne to wspaniała książka dla dzieci, która nie tylko bawi, ale również uczy, że każdy z nas jest inny i to jest coś, co powinniśmy szanować.
Główny bohater, Barnaby, urodził się bez zdolności do przestrzegania prawa grawitacji, co zrobiło z niego dziwaka w oczach społeczeństwa. Jednakże to, co wyróżniało go na tle innych, pozwoliło mu na odkrycie świata, który dla większości z nas jest niedostępny.
Autor pokazuje, jak wiele przeszkód i trudności może napotkać człowiek, który jest inny niż reszta. Barnaby wciąż był traktowany z pogardą i niechęcią przez sąsiadów, ale dzięki swojej niezwykłej zdolności odnalazł ludzi, którzy go akceptowali i chcieli mu pomóc. Historia ta uczy, że każdy z nas ma coś w sobie, co nas wyróżnia i że to, co jest dla nas trudne, może stać się źródłem naszej siły.
Ponadto, książka ta jest napisana w sposób prosty i przystępny dla dzieci, a ilustracje Oliviera Jeffersa wspaniale oddają nastroje opisywanych sytuacji. Dialogi postaci są dowcipne i zabawne, ale jednocześnie oddają różne emocje, jakie towarzyszą bohaterom w trudnych sytuacjach.
Podsumowując, „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” to świetna książka dla dzieci, która pomaga zrozumieć, że każdy z nas jest wyjątkowy i że nasze różnice są tym, co nas wyróżnia i czyni szczególnymi. To opowieść o tym, że w każdym z nas drzemie siła, którą można wykorzystać do osiągnięcia celów. Polecam ją wszystkim, którzy szukają ciekawej historii i wartościowych przesłań w jednym.

Tu kupisz książkę


Autor – John Boyne
Ilustracje – Olivier Jeffers
Tłumaczenie – Tina Oziewicz
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2013
Oprawa – twarda
Format – 15×20 cm
Ilość stron – 304
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz