Kategorie
aktualności książka wiek 6

“Mądre Zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt” – wiek 6+

Mądre Zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt” Michaela Hollanda, Daniela Olejnikova to fascynująca podróż do świata zwierząt, które zadziwiają swoją inteligencją i sprytem.
Autorzy, poprzez przykłady takich spryciarzy jak szopy pracze, wiewiórki, ośmiornice, delfiny, słonie, kałamarnice, szczury, szympansy i wiele innych, odkrywają przed czytelnikami fascynujący świat zwierząt. Dowiemy się, że koty mają świetną pamięć, a orangutany potrafią uczyć się nowych języków. Książka pokazuje, że zwierzęta są zdolne do niesamowitych rzeczy, które mogą nas zaskoczyć i zafascynować.
Jednym z kluczowych tematów poruszanych w książce jest pytanie, czy inteligencja to to samo, co mądrość? Autorzy prowadzą czytelników przez różne przykłady, które pomagają zrozumieć, jak zwierzęta wykorzystują swoją inteligencję do przystosowywania w zmieniających się warunków życia. To inspirujące przemyślenia, które mogą zachęcić młodych czytelników do refleksji nad relacjami między zwierzętami a środowiskiem, w którym żyją.
Książka nie jest jednak tylko źródłem wiedzy, ale także ciekawą lekturą. Autorzy prezentują, jak różne gatunki zwierząt bawią się i komunikują, co wzbogaca naszą wizję świata przyrody. Ilustracje i opisy są starannie dobrane, aby jeszcze bardziej przybliżyć czytelnikom różnorodność fauny.
Mądre Zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt” to nie tylko książka edukacyjna, ale także inspirująca opowieść o tym, jak niesamowity jest świat przyrody. Zachęcam do sięgnięcia po nią, zarówno małych, jak i dużych miłośników zwierząt, ponieważ każdy znajdzie w niej coś fascynującego do odkrycia.

Tu kupisz książkę

Autor i ilustracje – Michael Holland, Daniela Olejnikova
Wydawnictwo – Kropka
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 30 x 1 x 24 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz