Kategorie
aktualności książka wiek 5

Mapa skarbów – wiek 5+

Każdy maluch marzy o przygodach i skarbach ukrytych gdzieś w otaczającym go świecie. Czy jednak do ich odkrycia potrzebne są długie przygotowywania, przekopanie niezliczonych stron starych dokumentów i tony sprzętu? Według Eweliny Włodarczyk, autorki książki “Mapa skarbów“, odpowiedź brzmi: absolutnie nie!
W tej magicznej opowieści autorka przenosi nas w świat pełen przygód, które można przeżyć, mając tylko trochę wolnego czasu, chęć do odkrywania oraz wyobraźnię. Ewelina Włodarczyk zaprasza małego czytelnika do wspólnego spędzania czasu z rodziną w sposób angażujący i twórczy. Wasze pociechy mają okazję wyruszyć na niezwykłą wyprawę wraz z rodziną, która wykorzystuje jazdę na rowerze jako pretekst do odkrywania tajemniczego świata przyrody.
W książce towarzyszymy bohaterom w ich podróży, korzystając z interaktywnej mapy. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwrócić strony i śledzić trasę bohaterów oraz zaznaczone na mapie atrakcje. Okolice placu zabaw, strumyk i mała polana stają się ciekawą areną przygód. Autorka zaprasza do aktywności, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale przede wszystkim buduje więź między rodzeństwem i rodzicami.
“Mapa skarbów” to książka, która pokazuje, że największym skarbem są wspólne chwile spędzone z bliskimi. Ta prosta i pięknie ilustrowana opowieść zachęca do bycia razem, do czerpania radości ze wspólnych spacerów i zabaw, do odkrywania piękna natury wokół nas.
Ta książka jest jak magiczna formuła na tworzenie pięknych wspomnień i wypełnianie wolnych chwil w sposób wartościowy i kreatywny. To nie tylko lektura, to prawdziwa podróż w świat przygody i wspólnego odkrywania, która pozostawi piękne wspomnienia na długo. Polecam “Mapę skarbów” z całego serca – to skarb, który warto mieć w każdej dziecięcej biblioteczce.

Autorka – Ewelina Włodarczyk
Ilustracje – Joanna Kencka
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 28 x 1 x 26 cm
Ilość stron – 40
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz