Kategorie
aktualności książka wiek 9

Momo albo osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas – wiek 9+

“Momo” to niezapomniana klasyka światowej literatury dla dzieci, która właśnie doczekała się nowego, imponującego wydania od Mamanii. Ta pięknie wydana powieść, napisana przez niemieckiego pisarza dla dzieci, Michaela Ende, znanej także z “Niekończącej się historii”, zachwyca czytelników w każdym wieku.
Już od samej okładki ta książka wzbudza zachwyt. Nowa okładka z gwiazdkami wykończonymi srebrną folią zapowiada wyjątkową podróż w świat Momo. Ale to nie tylko wygląd zewnętrzny czyni to wydanie wyjątkowym – staranne ilustracje samego autora dodają magii i głębi treści.
Opowieść ta traktuje o wielu uniwersalnych tematach, które sprawiają, że książki wchodzą do kanonu literatury.
“Momo” nie traci na ważności pomimo upływu pięćdziesięciu lat od pierwszego wydania, a wręcz staje się jeszcze bardziej aktualna. Michael Ende z przewidywaniem ponadczasowych problemów ludzkości zbudował historię pełną mądrości i refleksji.
Tytułowa Momo to niezwykła dziewczynka, której pojawienie się w małym miasteczku wywołuje niemałe zainteresowanie. Jest symbolem spokoju, zrozumienia i prawdziwej obecności. Dzięki jej obecności mieszkańcy stają się szczerymi, lepszymi ludźmi, a spędzony czas przy niej jest nie tylko przyjemnością, ale również inspiracją do samorozwoju.
Wnikliwie zagłębiając się w opowieść, czytelnik zostaje wciągnięty w krytykę konsumpcjonizmu oraz refleksje nad wartością czasu w obecnych czasach. Momo ukazuje, jak łatwo jest zatracić się w pędzie codziennego życia i zapomnieć o najważniejszych rzeczach.
Całostronicowe i czarno-białe rysunki umieszczone wewnątrz tekstu dodają dodatkowej warstwy wizualnej doznania podczas czytania.
Podsumowując, “Momo” Michaela Ende w nowym wydaniu od Mamanii to prawdziwa perełka literatury dla dzieci i młodzieży, która zachwyca również dorosłych czytelników. Ta pełna mądrości, refleksji i pięknie ilustrowana książka, z pewnością zyska uznanie zarówno tych, którzy poznają ją po raz pierwszy, jak i tych, którzy sięgną po nią ponownie, by odświeżyć wspomnienia z dzieciństwa. “Momo” to lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika literatury, który pragnie odnaleźć w niej uniwersalne treści w pięknej i wciągającej formie.

Autor – Michael Ende
Ilustracje – Michael Ende
Tłumaczenie – Ryszard Wojnakowski
Wydawnictwo – Mamania
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 14 x 20,5 cm
Ilość stron – 320
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz