Kategorie
aktualności książka wiek 5

Mysi Domek. Sam i Julia w muzeum – wiek 5+

“Mysi Domek. Sam i Julia w muzeum” to kolejny tom wspaniałej serii dla dzieci ukazującej się dzięki wydawnictwu Media Rodzina. Autorka, Karin Schaapman, stworzyła niezwykły świat zbudowany z kartonu i papieru mâché, który zachwyca bogactwem szczegółów i dbałością o najmniejsze detale. Ilustracje w książce są wykonane na podstawie zdjęć realnej scenografii, co dodaje im autentyczności i oryginalności. Warto również zaznaczyć, że prawdziwy Mysi Domek można podziwiać na żywo w Amsterdamie (miałem okazję odwiedzić to magiczne miejsce), co dodaje książce dodatkowego uroku.
W szóstym tomie serii “Mysi Domek. Sam i Julia w muzeum” główni bohaterowie, Julia i Sam, wyruszają na pchli targ oraz do muzeum, gdzie odkrywają wiele tajemnic i wkraczają w świat starych, pełnych historii przedmiotów. Mali czytelnicy śledząc poczynania mysich bohaterów poznają zasady zachowania w muzeum, uczą się znaczenia trudnych słów pochodzących ze świata archeologii czy badań historycznych i podziwiają ciekawe artefakty pokazane na przepięknych kolorowych ilustracjach.
“Mysi Domek. Sam i Julia w muzeum” to nie tylko ciekawa i wciągająca historia, ale również prawdziwe dzieło sztuki. Książka zachęca do odkrywania, nauki i rozwijania wyobraźni, co czyni ją idealną lekturą dla małych czytelników. Gorąco polecam!

Autorka – Karina Schaapman
Tłumaczenie – Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo – Media Rodzina
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 22,6 x 26,7 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz