Kategorie
aktualności książka wiek 3

Mysz, która chciał być lwem – 3+

Książka “Mysz, która chciała być lwem” Rachel Bright jest niezwykle urokliwą i pouczającą opowieścią, która skierowana jest do najmłodszych czytelników. Autorka w prosty, zrozumiały sposób przedstawia historię maleńkiej myszki, która boryka się z problemem bycia pomijaną i niezauważaną przez inne zwierzęta.
Ta wyjątkowa myszka decyduje się na odważny krok – pragnie nauczyć się ryczeć od samego lwa, aby zdobyć szacunek i przyjaźń innych.
Opowieść ta przekazuje ważne wartości i przesłanie dla dzieci. W obliczu trudności i przeciwności losu, książka uczy, że niezależnie od naszych ograniczeń i słabości, warto dążyć do realizacji marzeń oraz walczyć o to, co jest dla nas ważne. Postawa myszki jest inspirującym przykładem determinacji i odwagi, które mogą prowadzić do spełnienia marzeń.
Jednym z wyjątkowych elementów tej książki są piękne ilustracje Jim Field, które doskonale oddają klimat opowieści i tworzą otoczenie pełne emocji. W połączeniu z tekstem tworzą one harmonijny duet, który wprowadza małego czytelnika w świat myszki i jej przygód.
Książka nie tylko bawi i wzrusza, ale również przekazuje cenne nauki. W sposób subtelny i dostosowany do dziecięcego poziomu zrozumienia, pokazuje, że wiara we własne możliwości oraz determinacja są kluczowe w osiągnięciu celów. Przesłanie to jest uniwersalne i wartościowe dla czytelników w każdym wieku.
“Mysz, która chciała być lwem” to idealny przykład opowieści, która może wspierać rozwój dziecięcej wyobraźni i moralnego rozwoju. Książka stwarza ciepłą i przyjemną atmosferę, a zarazem kieruje uwagę na ważne życiowe wartości. Bez wątpienia, jest to pozycja, która zasługuje na swoje miejsce w biblioteczce każdego maluszka, a także na polecenie innym rodzicom.

Autorka – Rachel Bright
Ilustracje – Jim Field
Tłumaczenie – Barbara Supeł
Wydawnictwo – Zielona Sowa
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 15 x 1,5 x 25 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz