Kategorie
aktualności książka wiek 4

Nowy w mieście – wiek 4+

Pewnie nie raz czuliście się zagubieni, czy to w nowym miejscu, czy w wyniku jakiś zdarzeń życiowych. Wszyscy to czasami przeżywamy. Nasze pociechy martwią się jak będzie w przedszkolu, szkole, na koloniach, czy w nowym miejscu po przeprowadzce. 
„Nowy w mieście” Marty Altes to opowieść o psie, który trafia do miasta w poszukiwaniu swojego miejsca. Jest zachwycony kolorowymi przestrzeniami, podziwia każdy napotkany kąt i wierzy, że szybko odnajdzie swój nowy dom. Jednak nie jest to takie proste, napotkani ludzie są obojętni, a czasami nawet wrogo nastawieni do naszego bohatera. Ten jednak tym się nie zraża i skupia się na pozytywach wielkiej aglomeracji. W końcu spotyka na swojej drodze dziewczynkę, która przekonuje swoją rodzinę, żeby przygarnąć nowego, psiego członka rodziny.
„Nowy w mieście” to książka do której trzeba podejść z rozwagą. Zrozumiała przecież jest w naszym świecie ostrożność do bezdomnych zwierząt i trzeba to dziecku dobrze wytłumaczyć. Potem możecie pokazać Waszym pociechom, że “Nowy w mieście” to przede wszystkim piękna bajka o empatii i wrażliwości na cudze nieszczęście. Zobaczycie w niej również, że miasto jest przyjazne i niebezpieczne zarazem, warto wówczas pokazać dziecku te różnice i porozmawiać o tym. Czasami w mieście zdarzają się sytuacje, które mogą być trudne dla dziecka i warto ustalić z pociechami, co w takich sytuacjach zrobić? Ta książeczka wciągnie Was w wiele ciekawych i mądrych dyskusji.

Autorka – Marta Altes
Ilustracje – Marta Altes
Tłumaczenie – Marta Bręgiel-Pant
Wydawnictwo – Tako
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 32
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂