Kategorie
aktualności książka wiek 4

Odwiedziła mnie żyrafa – 4+

Książka “Odwiedziła mnie żyrafa” Stanisława Wygodzkiego to prawdziwa perełka w literaturze dziecięcej. Ta urocza opowieść o nietypowym gościu, który pojawia się w życiu eleganckiego pana z Warszawy, jest zarówno zabawna, jak i pełna mądrych przesłań.

Historia zaczyna się w momencie, kiedy do mieszkania pana z Warszawy przybywa żyrafa. Choć jest to sytuacja niecodzienna, gospodarz przyjmuje ją ze stoickim spokojem, ale i serdecznością. Mały czytelnik może śledzić, jak pan dokonuje licznych zmian w swoim domu, aby sprostać wymaganiom wyjątkowego gościa. Od przemodelowania prysznica po zamówienie potraw o podłużnym kształcie. Pan z Warszawy gotów jest na wiele, aby zapewnić komfort żyrafie.
To, co wyróżnia tę książkę, to przesłanie o akceptacji i tolerancji. Autor pokazuje, że różnice nie są przeszkodą w nawiązywaniu przyjaźni. To ważne przesłanie dla dzieci, które uczy, że każdy jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek.
Na uwagę zasługują również ilustracje Mirosława Pokory, które są wyjątkowo urokliwe i kolorowe. Przykuwają uwagę i doskonale oddają atmosferę opowieści. Styl ilustracji wprowadza czytelników w magiczny świat, który dodaje uroku całej książce.
“Odwiedziła mnie żyrafa” to książka, która doskonale łączy dobrą zabawę z wartościowymi przesłaniami. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą zachwyceni tą historią, która nie tylko rozbawi ich do łez, ale także pokaże, że różnorodność jest czymś pięknym i warto ją doceniać. Gorąco polecam tę książkę jako doskonały pretekst do rozmów o tolerancji i przyjaźni z najmłodszymi czytelnikami.

Tu kupisz książkę

Autor – Stanisław Wygodzki
Ilustracje – Mirosław Pokora
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2007
Oprawa – twarda
Format – 18 x 1 x 16 cm
Ilość stron – 40
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz