Kategorie
aktualności książka wiek 6

Operacja Ostatni Dinozaur – wiek 6+

„Operacja Ostatni Dinozaur” Hansa Jørgena Sandnesa i Jørna Liera Horsta to kolejna książka z serii o nieustraszonych detektywach Tirilu, Oliverze i psie Otto. W naszej księgarni jest to obecnie najchętniej kupowany kryminał dla młodszych dzieci. Ciekawa i wciągająca historia, mnóstwo zagadek do rozwiązania to atuty, które doceniają nasi czytelnicy.
Tym razem Tiril, Oliver i Otto wraz z dziadkiem Franzem muszą odnaleźć figurkę ostatniego dinozaura. Sprawa nie jest taka prosta. Okazuję się, że jest to ostania figurka z dziesięciu, którą od lat bezskutecznie poszukiwał profesor Burum. Naukowiec stracił nawet już nadzieję, że kiedykolwiek ją odnajdzie. Bardzo mu jednak zależało na skompletowaniu wszystkich figurek, które zostały zrobione z kości dinozaurów, które miliony lat temu przemierzały szlaki pobliskiej doliny. Pomimo braku jednoznacznego tropu, Biuro Detektywistyczne nr 2 podjęło się zadania poszukiwania i wyruszyło śladem działań profesora by odnaleźć ostatniego dinozaura. Czy im się uda?
„Operacja Ostatni Dinozaur” jak przystało na dobry kryminał, trzyma w napięciu i jest pełny zagadek, a zwroty akcji są nieprzewidywalne. Czytając tę książkę Wasze pociechy na pewno będą się dobrze bawić. Ponadto duże litery sprawiają, że „Operacja Ostatni Dinozaur” to idealna lektura dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem.

Tu kupisz książkę

Autor – Jørn Lier Hors
Ilustracje – Hans Jørgen Sandnes
Tłumaczenie – Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo – Media Rodzina
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 21 x 26 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz