Kategorie
aktualności książka wiek 9

Peter Nimble i magiczne oczy – wiek 9+

“Peter Nimble i magiczne oczy” to wciągająca i magiczna opowieść dla dzieci, która zapewnia niezapomnianą przygodę. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni niewidomy sierota o imieniu Peter Nimble, który musi kraść, aby przeżyć. Jego trudne dzieciństwo i brak wzroku uczyniły go doskonałym złodziejem. Jednak pewnego dnia jego życie zmienia się, gdy kradnie magiczne oczy z tajemniczej szkatułki. To rozpoczyna niebezpieczną podróż Petera w kierunku Zaginionego Królestwa, a towarzyszy mu przesympatyczny Sir Spląt – istota będąca trochę człowiekiem, trochę kotem i trochę koniem.
Książka ta to pełna zwrotów akcji, magiczna wędrówka, która wciąga czytelnika. Peter i Sir Spląt stają przed licznymi niebezpieczeństwami, ale dzięki magii i wyobraźni krok po kroku dążą do swojego celu.
“Peter Nimble i magiczne oczy” jest pierwszym tomem serii, przedstawiającym przygody niezwykłego niewidomego chłopca.
Autorem opowieści jest Jonathan Auxier, któremu doskonale udało się przenieść młodego czytelnika w świat magii i przygody. Ta książka oferuje wartką akcję, tajemnicę, niebezpieczeństwo, potwory, cudowne miejsca, a także porusza ważne uczucia, takie jak miłość, przyjaźń, lojalność, strach i zaufanie.
Jest to idealna lektura dla czytelników w wieku 11. Gorąco polecam.

Tu kupisz książkę

Autor – Jonathan Auxier
Tłumaczenie – Marta Szelichowska
Wydawnictwo – MAC
Rok wydania – 2016
Oprawa – twarda
Format – 21,3 x 27 x 15,4 cm
Ilość stron – 400
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz