Kategorie
aktualności książka wiek 9

Po co te wybory? – wiek 9+

Książka “Po co te wybory?” Elżbiety Lakowskiej to doskonała pozycja edukacyjna dla dzieci, która rozbija na łatwo przyswajalne elementy skomplikowane zagadnienia związane z polityką i demokracją. Autorka w niezwykle przystępny sposób tłumaczy, dlaczego wybory są tak istotne, a uczestnictwo w nich to ogromny przywilej.
Jednym z głównych atutów tej książki jest umiejętność przedstawienia trudnych tematów w sposób, który nie tylko nie nudzi, ale wręcz fascynuje młodych czytelników. Konstytucja, kampania wyborcza, prawa dziecka czy systemy emerytalny i zdrowotny stają się zrozumiałe dzięki ciekawym przykładom i jasnym wyjaśnieniom.
Ilustracje w książce są równie ważne jak tekst. Ich subtelna kolorystyka i symbolika dodają głębi opowieści. Czasem wydają się mówić więcej niż słowa, co sprawia, że książka staje się jeszcze bardziej przekonująca.
Najważniejsze jest również to, że “Po co te wybory?” nie tylko edukuje, ale także wskazuje, że odpowiedzialność obywatelska jest ważna. Książka przygotowuje młodego czytelnika do roli odpowiedzialnego obywatela, który rozumie, że jego decyzje mają wpływ na życie społeczności i kraju.
Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, nauczycielom i dzieciom. To nie tylko lekcja polityki, ale także lekcja życia i odpowiedzialności, wartości ważnych, szczególnie w obecnych czasach.

Autorka – Elżbieta Lakowska
Ilustracje – Elżbieta Lakowska
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 30 x 1,5 x 21 cm
Ilość stron – 88
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz