Kategorie
aktualności książka wiek 6

Proszę słonia – wiek 6+

“Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna to wzruszająca i pełna tajemnic opowieść, która zapewnia czytelnikowi niezapomniane chwile. Głównym bohaterem jest porcelanowy słonik o imieniu Dominik, który odnajduje swoje miejsce na strychu pewnego domu. Spotyka go tam mały chłopiec o wdzięcznym imieniu Pinio, który decyduje się ukrywać swoje codzienne pigułki w środku słonia. Coś niesamowitego się dzieje, gdy Dominik zaczyna rosnąć, stając się skarbonką na witaminy. To jest tylko początek ich niesamowitej przygody.
Książka opowiada o przygodach Dominika i Pinia, które przenoszą się z półki w dziecięcym pokoju do kuchni, a następnie do przydomowego ogródka. Dominik zaczyna uczyć się mówić, naśladując dźwięki kuchennych sprzętów, a także zaprzyjaźnia się z odważną mrówką, która uczy go chodzić. Ta niesamowita przyjaźń staje się atrakcją dla okolicznych mieszkańców, a rodzina Dominika przeżywa szereg zabawnych i czasem tragicznych sytuacji.
“Proszę słonia” to opowieść o sile dziecięcej wyobraźni i spełnianiu marzeń. Książka ukazuje, że przyjaźń nie zna żadnych barier, a dla dzieci wszystko jest możliwe, jeśli tylko w to wierzą. Czytając tę historię, można przenieść się do własnego dzieciństwa, gdy wyobrażaliśmy sobie, że nasze zabawki mają własne życie nocą.
Książka została wydana po raz pierwszy w 1964 roku i od tamtej pory zdobyła sobie wiele fanów. Wznowienie tej książki przez Wydawnictwo Dwie Siostry to prawdziwy skarb dla czytelników. Wydanie jest starannie przygotowane, zachowując wszystkie elementy z poprzednich wydań. Piękne ilustracje Zbigniewa Rychlickiego dodają uroku historii, a twarda okładka nadaje jej wyjątkowego charakteru.
“Proszę słonia” to nie tylko książka dla dzieci, ale także dla rodziców i dziadków, którzy pragną powrócić do swoich pięknych wspomnień z dzieciństwa. To również doskonała okazja, aby przedstawić nowych bohaterów młodszym czytelnikom i zapewnić im przyjaciół na całe życie. Gorąco polecam.

Tu kupisz książkę

Autor – Ludwik Jerzy Kern
Ilustracje – Zbigniew Rychlicki
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 15 x 18,5 cm
Ilość stron – 236
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz