Kategorie
aktualności książka wiek 9

Przygody detektywa Blomkvista – wiek 9+

Niedawno wydawnictwo Nasza Księgarnia wypuściło po raz kolejny „Przygody detektywa Blomkvista”. To zbiorowe wydanie 3 książek o Kalle Blomkviście, obejmujące części – “Detektyw Blomkvist”; “Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie”; “Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży”.
Autorka Astrid Lindgren znana ze stworzenia takich wspaniałych, dziecięcych bohaterów literackich jak Pippi, Lotta, Emil ze Smalandii czy Dzieci z Bullerbyn, tym razem zaprasza młodych czytelników do świata Kalle Blomkvista, który marzy, aby zostać detektywem. Ten błyskotliwy 13-latek odkrywa, że jego spokojne miasteczko wcale nie jest takie niewinne. Dzięki mądrości i dociekliwości chłopiec wpada na tropy dość poważnych przestępstw. 
Opisane przez Astrid Lindgren detektywistyczne historie są pełne emocji i wciągają od pierwszej strony, ale najważniejsze są tu jednak wartości, które pokazują jak istotne są przyjaźń, lojalność, uczciwość i współpraca. 

Książki powstały w latach 50 XX wieku, ale wcale nie zestarzały. Zawarty w nich przekaz, ciepły i pełny humoru język z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom. 

Autor – Astrid Lindgren
Tłumaczenie – Maria Olszańska, Irena Szuch-Wyszomirska, Anna Węgleńska
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2021 (wznowienie)
Oprawa – miękka
Ilość stron – 528
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂