Kategorie
aktualności książka wiek 4

Przyjazny Olbrzym – wiek 4+

“Przyjazny Olbrzym” to kolejna perełka Davida Litchfielda, autora uwielbianego na całym świecie picturebooka “Niedźwiedź i pianino”. Ta najnowsza opowieść z pewnością spodoba się małym czytelnikom dzięki przepięknym ilustracjom oraz ciepłej, przyjaznej historii.
Głównym bohaterem jest chłopiec Bartek, który wspólnie z innymi mieszkańcami miasteczka próbuje stworzyć wielki mural na bramie. Wszystko szło dobrze do momentu, kiedy trzeba było pomalować górną część tego dzieła. Okazało się, że nikt nie był wstanie tam dosięgnąć. Wówczas wkracza dziadek Bartka, zdradzając wnukowi sekret Olbrzyma, tajemniczego mieszkańca miasteczka o długich nogach i wielkich dłoniach. Ta postać, choć pomocna i dobrotliwa, ukrywa się przed ludźmi, by nie wywoływać strachu. Niestety chłopiec nie wierzy w istnienie Olbrzyma. Pomimo tego postanawia jednak wstać o świcie, by sprawdzić czy faktycznie przed murem pojawi się olbrzym, by dokończyć pracę mieszkańców.
Książka zachwyca od pierwszych stron swoimi panoramicznymi ilustracjami. Charakterystyczna kreska Davida Litchfielda oddaje urokliwy klimat miasteczka i jego okolic. W nasyconych, a zarazem spokojnych barwach odbijają się różnorodne emocje bohaterów – zarówno tych małych, jak i dużych. Te ilustracje nie tylko dostarczają wizualnej przyjemności, ale także angażują czytelnika emocjonalnie, umożliwiając mu odczuwanie sytuacji i przeżyć postaci.
“Przyjazny Olbrzym” pokazuje że zrozumienie drugiej strony i gotowość do nawiązania prawdziwej relacji mogą prowadzić do niesamowitych odkryć i wzajemnej inspiracji. To książka, która przypomina młodym czytelnikom o mocy przyjaźni, akceptacji i wartości patrzenia na świat z empatią. Davida Litchfielda należy docenić za umiejętność tworzenia magicznych opowieści, które dotykają serca i umysłu, pobudzając do refleksji małych i dużych czytelników.

Tu kupisz książkę

Autor – David Litchfield
Ilustracje – David Litchfield
Tłumaczenie – Natalia Galuchowska
Wydawnictwo – Zielona Sowa
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 30 x 1 x 21 cm
Ilość stron – 40
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz