Kategorie
aktualności książka wiek 5

Sen o Wenecji – wiek 5+

“Sen o Wenecji” to historia chłopca o imieniu Marco, który przejęty obawą, że jego ukochane miasto może zostać zalane przez morze, tworzy pracę przedstawiającą Wenecję jako podwodne miasto. Jest to praca, którą zadała im pani nauczycielka, która na lekcji opowiadała o pięknej historii miasta i zwróciła uwagę na niepokojące zmiany klimatyczne, które stwarzały ogromne zagrożenie dla ich miasta.
Kiedy Marco usnął oglądając swój rysunek zbudziło go pukanie do okna. Zaspany z początku nie wiedział, co się dzieje, ale chwilę potem zobaczył, że za oknem czeka na niego syrenka. Była to syrenka z jego rysunku, która zapraszała go do podróży po podwodnej Wenecji.
Wspólnie wyruszają w morski świat, by podziwiać najwspanialsze weneckie budowle. Jednak pomimo ich wspaniałości i architektonicznego piękna, sprawiały wrażenie smutnych, uśpionych i czekających na ratunek. Czy jest to możliwe? Czy to tylko sen, czy może jednak przepowiednia o Wenecji?
“Sen o Wenecji” Štěpána Zavřela to piękna podróż po mieście świętego Marka, ale też przestroga dla ludzkości, że zmiany klimatyczne powodujące topnienie lodowców, a tym samym podnoszenie poziomu mórz i oceanów, może spowodować zatopienie tego cudu urbanistycznego.

Tu kupisz książkę

Autor – Štěpán Zavřel
Ilustracje – Štěpán Zavřel
Wydawnictwo – Tatarak
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Ilość stron – 32
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂