Kategorie
aktualności książka wiek 5

Smok mojego taty – wiek 5+

Wiele razy w swoim życiu słyszałem od swoich dzieci, dzieci znajomych i dzieci z którymi pracowałem, że marzą o lataniu. 

Za sprawą Wydawnictwa Skład Papieru każdy, i mały i duży miłośnik dobrej książki, może to marzenie przeżyć ponownie. 

Nowe, rozszerzone wydanie „Smoka mojego  taty” Ruth Stiles Gannett zaprasza małych czytelników do przepięknej podróży, która zrodziła się właśnie z marzenia o lataniu. 

Na Dzikiej Wyspie przetrzymywany jest wbrew swojej woli smok. O wszystkim dowiaduje się Elmer, mały chłopiec, który postanawia go uwolnić. Pakuje do plecaka najpotrzebniejsze według niego rzeczy, czyli grzebień, lizaki oraz gumę do żucia i pod osłoną nocy wymyka się z domu, gdzie z pomocą kotki dostaje się na statek, którym wyrusza na wyspę. Tam musi poradzić sobie z wieloma przeciwnościami. Na jego drodze stają zwierzęta, które nie chcą uwolnienia smoka, bo jest on zagrożeniem dla ich leniwego i wygodnego życia. Ważniejsze jest więc dla zwierząt zachowanie starych porządków i to nawet za wszelką cenę. Czy Elmerowi się uda? Warto się przekonać. 

Pierwsze wydanie „Smoka mojego taty” ukazało się w 1948 roku i od razu stało się klasyką gatunku. Pomimo wielu lat, które upłynęły od powstania tej historii nadal czyta się ją jednym tchem. To opowieść, która pokazuje, że warto wierzyć w siebie i warto spełniać marzenia. Przekonuje, że nie należy się poddawać, pomimo trudności jakie możemy spotkać na swojej drodze.

Skład Papieru przyzwyczaił już nas, że książki z tej oficyny są dopieszczone w każdym detalu. „Smok mojego taty” jest pięknie wydany. Znalazły się w nim zarówno oryginalne, monochromatyczne ilustracje, opracowane przez Ruth Christman Gannett, jak i nowe namalowane przez Helenę Perez Garcię. Dzięki temu całość tworzy niezwykłą książkę, która niewątpliwie pobudzi niejedną dziecięcą wyobraźnię. 

Autor – Ruth Stiles Gannett
Ilustracje – Ruth Stiles Gannett, Helena Pérez Garcia
Tłumaczenie – Adam Pluszka
Wydawnictwo – Skład Papieru
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 23,6 x 28,6 x 13 cm
Ilość stron – 52
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz