Kategorie
aktualności książka wiek 3

Sposób na zmartwienie – wiek 3+

Książka Hallee Adelman “Sposób na zmartwienie” to niezwykle wzruszająca historia, która porusza ważny temat, jakim jest lęk i niepewność u dzieci.
Główny bohater, Bartek, jest niesamowicie zmartwiony przed nadchodzącym przyjęciem superbohaterów u swojego kolegi Emila. To wyjątkowa okazja, ale dla Bartka stanowi ogromne wyzwanie, ponieważ na spotkanie nasz bohater musi pójść sam, bez brata, pomimo innych planów. Jak to będzie bez brata, z którym zawsze wszystko jest super? A w dodatku jego kostium był trochę za mały. Czy wszyscy będą się z niego śmiać?
Opowieść ta ukazuje w sposób bardzo realistyczny, jak lęk i niepewność mogą sprawić, że dzieci czują się nieswojo i niepewnie w sytuacjach społecznych. Serce Bartka bije mu tak mocno, że aż słychać je na stronach książki, a jego myśli krążą wokół niepokoju. Czy uda mu się przestać martwić?
Książki z serii “Sposób na emocje” nie tylko oddają dziecięce emocje w sposób bardzo przystępny, ale także uczą, jak radzić sobie z nimi. Ta książka pokazuje, że wsparcie od innych może być pomocne, ale równie ważne jest znalezienie siły w sobie, by stawić czoła swoim obawom.
Dodatkowo, seria ta oferuje notę merytoryczną dla rodziców autorstwa Małgorzaty Musiał, co jest cennym źródłem wskazówek dla rodziców w rozmowach z dziećmi na temat emocji i zachowań społecznych.
Podsumowując,“Sposób na zmartwienie” to pouczająca książka, która pomaga dzieciom zrozumieć, że lęk i niepewność to normalne emocje, które każdy czasem doświadcza. To także lekcja o sile, która może wyniknąć z wewnętrznej determinacji i odwagi.

Tu kupisz książkę

Autorka – Hallee Adelman
Ilustracje – Sandra de la Prada
Tłumaczenie – Agnieszka Pokojowska
Wydawnictwo – Słowne
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 26 x 1 x 21 cm
Ilość stron – 36
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz