Kategorie
aktualności książka wiek 2

Święta pana Misia 2+

“Święta pana Misia” Karmy Wilson i ilustratorki Jane Chapman to przeurocza rymowanka o Świętach dla najmłodszych. Jest to książka, która powraca na rynek dzięki wydawnictwu Tekturka. Jest w zupełnie nowym tłumaczeniu Barbary Supeł, która jak zwykle zrobiła to po mistrzowsku.
“Święta pana Misia” opowiada historię niedźwiedzia, który zamiast przygotowywać się do Świąt zasnął sobie najlepsze. Nie mogli się z tym pogodzić jego przyjaciele, którzy postanowili odwiedzić naszego bohatera, by wspólnie z nim świętować.
Razem więc przygotowują choinkę, szykują świąteczne smakołyki i pilnują Misia, żeby nie usnął. Jednak kiedy przychodzi wyczekiwany przez wszystkich dzień odwiedzin Mikołaja, zwierzątka się zdrzemnęły, a Miś…. sami musicie się przekonać co się stało?
“Święta pana Misia” to książka, którą zdecydowanie pokochają najmłodsi czytelnicy. To historia, która pokazuję jak ważne jest wspólne świętowanie i jak ogromną przyjemność można czerpać z obecności bliskich.
To też świetna książka do czytania na dobranoc, płynne rymy, atmosfera przyjaźni i przytulnego domu daje poczucie bezpieczeństwa, radości i spokoju.

Autor – Karma Wilson
Ilustracje – Jane Chapman
Tłumaczenie – Barbara Supeł
Wydawnictwo – Tekturka
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 28 x 25 cm
Ilość stron – 40
Wiek – 2+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂