Kategorie
aktualności książka wiek 1

Świetlik – wiek 1+

Każda kolejna książka Erica Carle’a jest niczym skarb literatury dla dzieci. W “Świetliku” autor ponownie udowadnia, dlaczego jego twórczość jest tak uwielbiana na całym świecie. Jego wyjątkowe ilustracje stały się niemalże ikoniczne, a technika, jaką wykorzystuje do ich tworzenia, zachwyca i fascynuje czytelników w każdym wieku.
“Świetlik” to historia o małym chrząszczu z niezwykłym darem – umiejętnością wytwarzania własnego światła. Wspólnie z bohaterem wyruszamy w podróż przez świat pełen niezwykłych stworzeń. Autor nie tylko odkrywa przed nami otaczającą nas różnorodność, ale także ukazuje uniwersalne tematy, które dotykają każdego serca. Przyjaźń, samotność, tęsknota – to uczucia, które są nieodzowną częścią ludzkiego doświadczenia i które Carle udanie przekłada na język dziecięcych wyobrażeń.
Pisanie dla dzieci to nie tylko sztuka, ale także wrażliwość na ich potrzeby i emocje. Eric Carle odnajduje się w tej roli doskonale. Jego książki nie tylko bawią i uczą, ale również angażują w rozmowę na tematy trudne, jak miłość, akceptacja i poszukiwanie swojego miejsca w świecie.
W “Świetliku” światło staje się metaforą poszukiwań, jakie wszyscy podejmujemy w życiu. Historia małego świetlika, który wyrusza na spotkanie innych świateł, pełna jest ciepła, mądrości i wzruszających chwil. Ilustracje, tak charakterystyczne dla twórczości Carle’a, wciągają w magiczną opowieść.
Eric Carle nie przestaje zadziwiać swoją twórczością, a “Świetlik” to kolejna perełka na literackim rynku. To książka, która doskonale łączy wartości artystyczne z uniwersalnymi treściami, tworząc niezapomniane czytelnicze doświadczenie.

Tu kupisz książkę

Autor – Eric Carle
Ilustracje – Eric Carle
Tłumaczenie – Hadder L.
Wydawnictwo – Tatarak
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda (kartonówka)
Format – 17,5 x 2 x 13 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 1+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz