Kategorie
aktualności książka wiek 9

Tajemnica niebieskich drzwi – wiek 9+

Jak byłem małym chłopcem uwielbiałem bawić się na strychu w domu u moich dziadków. Dla mnie i mojego rodzeństwa była to wspaniała kraina, pełna tajemniczych zakamarków, przedziwnych przedmiotów, zapomnianych historii. Budziła w nas emocje i rozpalała naszą wyobraźnię, raz będąc zamczyskiem nie do zdobycia, a innym razem strasznymi lochami pełnymi pułapek i potworów.
Kiedy przeczytałem “Tajemnicę niebieskich drzwi” Moniki Kamińskiej, autorki bestselerów o przygodach Kuku, wszystkie te wspomnienia wróciły do mnie, jakbym odbył podróż w czasie.
Książka ta zabiera nas w świat, gdzie magia i rzeczywistość przeplatają się tworząc niezwykłą historię, która wciąga od pierwszych stron, a przepiękne ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch wspaniale wypełniają obraz wykreowanej opowieści.
Dwójka bohaterów, Tola i Janek buszując na strychu u babci Marianny, odnajdują niebieskie drzwi. Niestety były zamknięte i nawet babcia nie pamiętała, co się za nimi kryło. Któregoś dnia dzieci przypadkowo odnajdują na strychu stary klucz, który ku ich radości pasował do zamka tajemniczych niebieskich drzwi. Kiedy dzieci przekraczają ich próg, rozpoczyna się intrygująca przygoda, w której muszą ostrożnie stąpać między magią, a nauką i bardzo uważać na wypowiadane życzenia. Poznają historie dorastania i poznawania życia, przekonując się, że każda podjęta decyzja pociąga za sobą konsekwencje, czasami trudne do przewidzenia.
Gorąco polecam tę książkę gwarantując młodym czytelnikom pasjonująca przygodę literacką. Książka pokaże im również starą prawdę, którą najlepiej oddaje stwierdzenie babci Marianny – “Nigdy nie ma dróg na skróty ani cudownych rozwiązań”.

Autorka – Monika Kamińska
Ilustracje – Aleksandra Kucharska-Cybuch
Wydawnictwo – Mamania
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 140
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂