Kategorie
aktualności książka wiek 3

Tatusiu, czy dziesięć to dużo? – wiek 3+

Po lesie spacerują Tata Wilk i jego Synek. Malec, który jest ogromnie ciekawy wszystkiego zadaje mnóstwo pytań. Są to pytania, które nie tylko wynikają z ciekawości otaczającego go świata, ale też z chęci poznania, co tata myśli na temat swojego synka. Wilczek pyta więc, czy jest duży, zabawny, głośny, sprytny, dziki czy szybki. Odpowiedzi Taty Wilka wcale nie są takie jednoznaczne, czasami wręcz filozoficznie. Pokazują małemu, że świat nie jest taki czarno biały i niekiedy spojrzenie z innego punktu widzenia zmienia znaczenie odpowiedzi. Na przykład, gdy dziesięć mrówek będzie próbowało podnieść banana, to mogą nie dać rady i będą potrzebowały pomocy, ale jeśli ten banan trafi do dziesięciu małpek, to na pewno się nim nie najedzą. 

Takich pytań i odpowiedzi w książce jest całe mnóstwo, ale kiedy mały pyta Tatę czy ten go kocha, odpowiedź jest jednoznaczna i zdecydowana, ponieważ miłość rodzicielska jest bezwarunkowa i nie ma znaczenia, czy dziecko jest wolne, szybkie, albo małe czy duże. 

Książka ,,Tatusiu, czy dziesięć to dużo?” Sabine Bohlmann, autorki serii opowieści o Małej Popielicy, jest pełna wrażliwości, empatii i piękna miłości rodzicielskiej. Mądrość tej historii uzupełniają fantastyczne ilustracje Emilii Dziubak i świetne tłumaczenie Małgorzaty Słabickiej-Turpeinen. 

„Tatusiu, czy dziesięć to dużo?” zachwyci i wzruszy zarówno dorosłych, jak i maluchy, to książka, która na stałe zagości w Waszych sercach.

Autor – Sabine Bohlmann
Ilustracje – Emila Dziubak
Tłumaczenie – Małgorzata Słabicka-Turpeinen
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 28x5x20 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz