Kategorie
aktualności książka wiek 6

Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce – wiek 6+

Seria “Umiem rysować” to wspaniała propozycja dla przedszkolaków, którzy chcieliby nauczyć się rysować za pomocą prostych instrukcji. Wydawnictwo Kropka przygotowało zeszyty z tej serii, które mają miejsce na własne rysunki, co jest bardzo praktyczne i nie wymaga dodatkowych kartek. Cała seria jest czytelna i ma na celu dostarczenie dzieciom mnóstwa radości podczas rysowania.
Tom poświęcony koniom, kucykom i jednorożcom zawiera aż 35 prostych instrukcji, które pozwalają dzieciom stworzyć podobizny różnych różnych koników oraz wymyślonych jednorożców w zaledwie trzech krokach, poprzez łączenie kresek i figur geometrycznych. Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że mimo uproszczenia rysunków, autorce udało się oddać charakterystyczne cechy koni i kucyków.

Jednak chciałbym zwrócić uwagę, że ta część może być dedykowana odrobinę starszym dzieciom. Kreska jest nieco bardziej zaawansowana, a zachowanie proporcji w rysunku może być trudniejsze dla młodszych przedszkolaków. Z tego powodu, rekomendowałbym tę książkę raczej dla dzieci w wieku od 6 lat.

Podsumowując, “Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce” to wspaniała książka dla miłośników rysunku i koni, zarówno tych rzeczywistych, jak i baśniowych. Jednak ze względu na nieco bardziej zaawansowany poziom, polecam ją dzieciom nieco starszym, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

Autorka – Adelina Sandecka
Ilustracje – Adelina Sandecka
Wydawnictwo – Kropka
Rok wydania – 2023
Oprawa – miękka
Format – 20×25 cm
Ilość stron – 80
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz