Kategorie
aktualności książka wiek 6

Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach – wiek 6+

“Wielka Księga Wartości” autorstwa Teresy Blanch i Anny Gasol to świetna książka dla dzieci, która uczy o najważniejszych wartościach, takich jak szacunek, empatia, przyjaźń czy odwaga.
Książka składa się z krótkich opowiadań, w których dzieci poznają historie bohaterów, którzy w różnych sytuacjach życiowych muszą podjąć trudne decyzje i dokonać wyborów. W każdej opowieści w centrum uwagi znajduje się jedna z wartości, którą autorzy starają się przekazać młodym czytelnikom. Wszystkie opowieści są napisane w sposób przystępny i zrozumiały dla dzieci, co pozwala na łatwe zrozumienie przekazywanych treści.
Książka “Wielka Księga Wartości” nie tylko uczy dzieci o ważnych wartościach, ale także zachęca do refleksji i samodzielnego myślenia. Wszystkie opowiadania są napisane w taki sposób, aby dzieci same zastanawiały się nad tym, co jest właściwe, a co nie. Dodatkowo, fantastyczne ilustracje Valenti Gubianas działają pobudzająco na pogłębienie refleksji na temat ważnych spraw jakie spotykamy na co dzień.
Podsumowując, “Wielka Księga Wartości” to doskonała książka dla dzieci, która uczy o najważniejszych wartościach życiowych w sposób interesujący i przystępny. Polecam ją wszystkim rodzicom, którzy chcą wychować swoje dzieci na ludzi z empatią i szacunkiem dla innych.

Autorki – Teresa Blanch i Anna Gasol
Tłumaczka – Marta Szafrańska-Brandt
Ilustracje – Valenti Gubianas
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Format – 21 x 27,5 x 22 cm
Ilość stron – 144
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz