Kategorie
aktualności książka wiek 7

Wisła – wiek 7+

Dzięki Wydawnictwu Zielona Sowa ukazała się niedawno interesująca książka Joanny Angiel i rysowniczki Edyty Gardo pt. „Wisła”.

To Królowa polskich rzek, która rozciąga się na długość ponad 1000 kilometrów i wpływa do Bałtyku w Zatoce Gdańskiej. Pierwsze pisane wzmianki o tej rzece można znaleźć w Historii naturalnej Pliniusza Starszego z lat 7 – 5 p.n.e. oraz na mapie autorstwa Marka Agrypy.

„Wisła” to książka popularnonaukowa. Mali czytelnicy znajdą w niej mnóstwo ciekawostek o tytułowej rzece i jej otoczeniu. Natomiast przystępny tekst i malownicze ilustracje w interesujący sposób oddają różnorodność jej fauny i flory. 

Ale to nie wszystko, ponieważ autorka zadbała również o pokazanie dzieciom dlaczego Wisła jest ważną rzeką i jakie skarby udało się wyłowić z jej nurtów. 

Gorąco polecam tę książkę dzieciom powyżej siódmego roku życia, które na pewno docenią jej walor naukowy i estetyczny. A biorąc pod uwagę ostanie wydarzenia z inną naszą piękną rzeką –  Odrą, mam nadzieję, że przyszłe pokolenia dzięki takim książkom mądrzej będą zarządzać wodnymi skarbami przyrody. 

Autor – Joanna Angiel

Ilustracje – Edyta Gardo

Wydawnictwo – Zielona Sowa

Rok wydania – 2022

Oprawa – twarda

Format – 29,5x7x22,5 cm 

Ilość stron – 64

Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz