Kategorie
aktualności książka wiek 5

Witaj Karolciu! – wiek 5+

Jakiś czas temu opisywałem “Karolcię” Marii Krüger, a dziś zapraszam Wasze pociechy do sięgnięcia po drugą cześć przygód tej sympatycznej trzpiotki i jej przyjaciela Piotrka. Zbliżają się wakacje i warto mieć pod ręką cieką lekturę na dobranoc.
Tym razem dzieciaki znajdują magiczną niebieską kredkę. Z początku nie są świadomi jej potężnej mocy, ale kiedy obok nich pojawia się niebieski kot, którego wcześniej narysowała Karolcia, wszystko staje się jasne. Od tej chwili ich świat znowu nabiera magicznego wymiaru. Dzieciaki rysują co im do głowy przychodzi, ale kiedy zauważają, że kredka robi się coraz mniejsza (przecież trzeba ją temperować) ich wybory stają się bardziej rozważne. Oczywiście pojawia się również zła Filomena, która, podobnie jak w przypadku niebieskiego koralika, chce ukraść dzieciom kredkę. Tym razem Karolcia i Piotr są mądrzejsi i nie dają się przechytrzyć czarownicy.
“Witaj Karolciu!” jest równie dobra jak pierwsza część przygód dziewczynki (są tacy, którzy uważają, że nawet lepsza). Trzyma w napięciu, jest pełna przygód, humoru i fantastyki. Dla młodego czytelnika to najważniejsze i najbardziej przemawiające składniki wciągającej książki. Ponadto Maria Krüger, podobnie jak w “Karolci”, nie prawi morałów i pozytywne wartości pokazuje poprzez zachowanie i decyzje bohaterów. Gorąco polecam!

Autor – Maria Krüger
Ilustracje – Halina Bielińska
Wydawnictwo – Siedmioróg
Rok wydania – 2019 (wznowienie)
Oprawa – miękka
Ilość stron – 112
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂