Kategorie
aktualności książka wiek 7

Ziemia – wiek 7+

“Ziemia” to ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach autorstwa Anny Skowrońskiej, którego wartościowa treść oraz wspaniałe ilustracje wykonane przez Agatę Dudek i Małgorzatę Nowak, czyli Studio Acapulco, z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom. Książka w dużym, albumowym formacie, jest nie tylko ciekawa wizualnie, ale również dostarcza wielu fascynujących faktów związanych z naszą planetą.
Autorka w przystępny sposób opowiada o różnych aspektach związanych z Ziemią – zarówno o jej naukowej teorii powstawania i miejscu w Układzie Słonecznym, jak również o zasobach naturalnych, erupcjach wulkanów, skałach, rolnictwie, archeologii i wielu innych dziedzinach nauki. Książka zawiera także kolorowe i czytelne ilustracje, które pomagają zrozumieć i wyobrazić sobie różne zjawiska, takie jak wielki wybuch, trzęsienie ziemi czy wędrówki kontynentów.
Jednak “Ziemia” to nie tylko zbiór ciekawych faktów naukowych, ale również apel autorki o szacunek i troskę wobec naszej planety. Autorka zwraca uwagę na fakt zbyt wielkiego eksploatowania i zanieczyszczania Ziemi przez człowieka. Książka przypomina nam, że Ziemia dostarcza nam pożywienia, filtruje wodę i odgrywa ogromną rolę w naszym codziennym życiu. Jeśli nie będziemy traktować jej z szacunkiem, może to mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia i przyszłości.

Seria książek o żywiołach autorstwa Anny Skowrońskiej jest cennym źródłem informacji dla uczniów szkół podstawowych, którzy mogą w niej znaleźć dodatkowe informacje i ciekawostki, uzupełniające ich wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody czy geografii.

Autorka – Anna Skowrońska
Ilustracje – Agata Dudek i Małgorzata Nowak
Wydawnictwo – Muchomor
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 23×17 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz