Alfabet Polski - książka

29,00 

Informacje dodatkowe

Brak w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Alfabet Polski” Anny Skowrońskiej to bardzo interesująca książka. Znajdziecie tu 54 hasła luźno związane z naszym krajem. Bez nadęcia z lekką dozą humoru. Mamy tu oczywiście informacje o Hymnie i Hejnale Mariackim, ale też przeczytamy o Gosi Baczyńskiej albo limerykach Wisławy Szymborskiej. Dowiemy się także, co łączy Polskę z serią komiksów o „Thorgalu” albo z filmową wersją „Opowieści z Narnii”. Poznamy ważne dla naszego kraju wydarzenia np. ustanowienie Konstytucji 3 Maja, czy powstanie „Solidarności”.
Czyta się to wszystko lekko, ponieważ użyty język jest bardzo prosty i przyjemny w odbiorze, dzięki czemu definicje są zrozumiałe dla młodszych czytelników. Na uwagę zasługują również  kolorowe, nietypowe, obrazujące tekst ilustracje Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak.
Ta książka pokazuje w jakim różnorodnym kraju żyjemy i z jak wielu rzeczy możemy być dumni. Zachęcam do lektury.

Autor – Anna Skowrońska
Ilustracje – Agata Dudek i Małgorzata Nowak
Wydawnictwo – MUCHOMOR
Rok wydania – 2015
Oprawa – twarda
Format – 17.2 x 22.6 cm
Ilość stron – 92
Wiek – 7+

MuchomorMuchomor

Muchomor od 18 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracują z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a ich książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Książka Roku IBBY).

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY