Ale odlot! - książka

69,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Ludzie od wieków zazdrościli ptakom i marzyli o lataniu. Podobno każdy choć raz w życiu śnił o unoszeniu się w powietrzu. Pragnienie to byłoby jednak niemożliwe do spełnienia, gdyby nie zdobycze techniki i osiągnięcia nauki. Wielki renesansowy artysta i konstruktor Leonardo da Vinci już ponad pół tysiąca lat temu stworzył projekty maszyn latających. Jednak marzenie o lataniu spełniło się dopiero wraz z pierwszymi lotami balonowymi w XVIII wieku, a później w wyniku rozwoju techniki i nauki pod koniec XIX wieku.
Dzięki książce pt. „Ale odlot!” Jacka Ambrożewskiego młodzi czytelnicy mają okazje poznać fascynująco historię lotnictwa. Autor i jednoczenie ilustrator przeprowadza młodych czytelników przez ważne wydarzenia, które krok po kroku przybliżyły ludzkość do wzbicia się w przestworza.
W książce ogromną wiedzę uzupełniają świetne ilustracje. Ich szczegółowość pozwala zrozumieć czytelnikowi meandry sztuki latania.
,,Ale odlot!” to naprawdę interesująca pozycja o lotnictwie dla dzieci. Książka nie tylko pokazuje historię aeronautyki, ale opisuje również współczesne osiągnięcia w tej dziedzinie. Gorąco polecam ją nie tylko przeszłym lotnikom i lotniczkom.

Autor – Jacek Ambrożewski
Ilustracje – Jacek Ambrożewski
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 27.2×37.0x2 cm
Ilość stron – 112
Wiek – 9+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY