Animalium - książka

64,90 

Informacje dodatkowe

3 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Przeglądając „Animalium” autorstwa Broom Jenny i Katie Scott młodzi czytelnicy poczują się jakby odwiedzali muzeum historii naturalnej. „Przechadzając” się po kolejnych stronach albumu poznają niesamowitą historię różnych gatunków zwierząt zarówno tych opierzonych jak i futrzastych, z łuskami czy twardą skórą, płetwami i kopytami, małych i dużych, drapieżnych i tych zupełnie łagodnych. Wszystko podane w profesjonalny, ale przystępny sposób na pięknych lekko pożółkłych rycinach.

Wizytę w tym muzeum czytelnicy rozpoczynają od podziwiania klasycznego, można by rzec darwinowskiego, drzewa życia. Potem mogą zatrzymać się w salach w których obejrzą bezkręgowce, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. W każdej z tych sal mali zwiedzający przeczytają krótki wstęp, nazwy łacińskie prezentowanych eksponatów i kilka ciekawostek o nich.

„Animalium” to album, który można kartkować, oglądać wyłącznie ilustracje lub szukać w tekście potrzebnych informacji. To książka która przypadnie do gustu i maluchom, i starszakom. Kto wie, czy nie stanie się inspiracja dla przyszłych badaczy otaczającego nas świata zwierząt.

Autor – Jenny Broom
Ilustracje – Katie Scott
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2016
Oprawa – twarda
Format – 27.20 x 37 cm
Ilość stron – 104
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY