Atlas podróżników - książka

54,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Atlas podróżników” Isabel Minhós Martins to świetny przewodnik po ciekawych podróżach, które w historii ludzkości odcisnęły piętno na wiedzy o otaczającym nas świecie. Nie jest to tylko wiedza geograficzna, młodzi czytelnicy będą mogli poznać również kulturę, zasady społeczne, biologię, czy sztukę odkrywanych miejsc. Wasi podopieczni poznają historie m.in. mnicha Xuanzanga, który w VII wieku dotarł aż do Indii, Pyteasza, który w IV wieku p.n.e. dotarł aż za Szkocję, Marco Polo podróżnika i kupca, który wraz z ojcem i stryjem dotarł do Chin, przemierzając jedwabny szlak. Był on jednym z pierwszych przedstawicieli Zachodu, który dotarł do Państwa Środka. Z ciekawością mali czytelnicy poczytają o Josephe Banksie, który odkrywał południowy Pacyfik, a razem z Humboldtem wybiorą się w głąb Ameryki Południowej. Dowiedzą się również, że Jeann Baret była pierwszą kobietą, która okrążyła świat. Takich wielkich podróżników i podróżniczek w książce mamy 11, którzy rozbudzeni ciekawością i chęcią przełamania strachu przed nieznanym, wyruszyli w niezbadany wówczas świat.
“Atlas podróżników” z ciekawymi ilustracjami Bernardo P. Carvalho, znanego chociażby z książki “Na dworze”, to propozycja nie tylko dla zapalonych globtroterów. Tutaj każdy czytelnik, i mały i duży, pozna naprawdę wiele ciekawych faktów, które wzbogacają wiedzę o historii odkryć nieznanych zakątków ziemi. Gorąco polecam!

Autor – Isabel Minhós Martins
Ilustracje – Bernardo P. Carvalho
Tłumaczenie – Tomasz Pindel
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 24.0 x 30.0 cm
Ilość stron – 136
Wiek – 8+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY