Czy umiesz gwizdać Joanno? - książka

27,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Ulf Stark napisał mądrą, piękną historię o przyjaźni, przywiązaniu i rozstaniu. „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” to opowieść napisana prosto i bez wielkich słów, za to z wielką siłą, która wzrusza, ale także rozbawia subtelnym humorem, dzięki czemu zamiast pozostawiać w smutku, zmusza do uśmiechu przez łzy.
„Czy umiesz gwizdać, Joanno?” to historia dwójki przyjaciół Bertila i Ulfa. Bertil zazdrościł Ulfowi dziadka, ale na szczęście Ulf wiedział jak pomóc przyjacielowi i zaprowadził Bertila do domu starców, gdzie jeden ze staruszków, Nils, natychmiast podejmuje grę i zaczyna traktować Bertila jak swojego prawdziwego wnuczka. Zgadza się zachowywać jak prawdziwy dziadek i bohaterowie przeżywają wzruszające historie, które na zawsze zmieniają ich życie.
Ulf Stark pokazuje małym czytelnikom jak ważne są relacje między pokoleniami, między dziadkami i wnukami, nawet przyszywanymi. Uczy szacunku do starszych, którzy często stają się idealnymi kompanami zabaw. Uczy też wrażliwości. Ale najważniejsza jest tu kwestia związana z odejściem. Dzięki autorowi książki Wasze pociechy dowiedzą się, jak oswoić w sobie nieuchronne rozstanie, jak poradzić sobie ze śmiercią bliskich, poczuciem winy i osamotnienia.

Autor – Ulf Stark
Ilustracje – Anna Höglund
Tłumaczenie – Katarzyna Skalska
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2008
Oprawa – twarda
Format – 17,5 x 21,5 cm
Ilość stron – 48
Wiek – 6+

ZakamarkiZakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Początkowo należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku jego właścicielkami są Katarzyna Skalska i Natalia Walkowiak.

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie.

Publikują m.in. książki obrazkowe Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku – były to Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren. W ciągu piętnastu lat działalności ukazało się ponad 290 tytułów.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY