Daj gryza - książka

69,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu” duetu Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz Natalii Baranowskiej, to kolejne wydanie wielkoformatowe oficyny książkowej Dwóch Sióstr.To pozycja, która zabiera czytelników w kulinarną podróż pełną zapachów, aromatu przypraw i ciekawostek z wielu kuchennych zakątków świata.
Książka teoretycznie adresowana jest do dzieci i młodzieży, ale gwarantuję, że dorosły czytelnik również z przyjemnością po nią sięgnie. Rzadko zastanawiamy się skąd biorą się dane potrawy, jaką mają historię i jak je przyrządzić, a “Daj gryza” odpowie nam na pytania skąd pochodzi kukurydza, skąd pszenica, a skąd ziemniaki? Co jada się od wieków w Turcji, a co we Włoszech czy w Nigerii? Jak własnoręcznie przygotować wietnamski naleśnik, brazylijskie pralinki albo węgierskie leczo?
Dzięki tej książce mali czytelnicy (i nie tylko) odwiedzą 26 krajów ze wszystkich kontynentów i dowiedzą się co jest dozwolone, a co surowo zabronione w judaizmie, czy odkrycie herbaty było przypadkowe, jak imigranci z Chin wpłynęli na amerykańską kuchnię, co jadali faraonowie, w jakim kraju nie wolno odmówić jedzenia, co sprawia, że szafran jest najdroższą przyprawą na święcie?
Podsumowując “Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu” to książka do uważnego czytania, ale nie na raz, to również swego rodzaju picturebook, to także kompendium pełne historycznych i kulturowych ciekawostek oraz inspirująca książka kucharska.

Autorzy – Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska
Ilustracje – Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 27,20 x 37 cm
Ilość stron – 112
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY