Dinozaurium - książka

64,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Dinozaury każdego z nas fascynują niezależnie od wieku. Pojawiły się w triasie około 237 milionów lat temu i do niedawna uważano je za wymarłe. Jak się okazało pewne prace wykopaliskowe wskazały, że ptaki, nazywane dziś w języku angielskim avian dinosaurs („ptasie dinozaury”), są współczesnymi potomkami opierzonych dinozaurów. Wyewoluowały one ze swych teropodzich przodków w okresie jury. Wniosek, ptaki te stanowią jedyną linię dinozaurów, która przetrwała zagładę.
Z “Dinozaurium” Lily Murray nasi mali czytelnicy dowiedzą się, kiedy pojawiały się dinozaury i prześledzą drogę ich ewolucji. Przeczytają, gdzie mieszkały, czy potrafiły pływać i latać, który dinozaur był najbardziej drapieżny, a który największy? Dodatkowo, książka została uzupełniona o ciekawe informacje z badań przeprowadzonych w Polsce, dzięki którym odkryto jakie gatunki tych stworzeń zamieszkiwały nasz kraj.

Autor – Lily Murray
Ilustracje – Chris Wormell
Tłumaczenie – Piotr Grzegorzewski
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Oprawa – twarda
Format – 27,2 x 37 cm
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 104 strony
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY