Drzewo życzeń - książka

34,90 

Informacje dodatkowe

2 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Drzewo życzeń” Katherine Applegate to piękna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szczęście i akceptację, bez względu na narodowość, czy religię jaką wyznaje. Autorka w inteligentny sposób pokazuje, jak często ludzie krzywdzą tzw. “innych” bezmyślnie wierząc w stereotypy i uprzedzenia.
Głównym bohaterem jest drzewo – stary Dąb, który przeżył i widział w swoim życiu wiele dobrego i złego. Pewnego dnia do domu obok którego rosło drzewo wprowadziła się nowa rodzina. Rodzina, która była “inna” niż reszta familii zamieszkujących okolicę. W ludziach zaczął budzić się demon nietolerancji. Dlaczego rodzina muzułmańska musi mieszkać obok nas? – pytano. Zaczęły się zdarzać sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Drzewo, które dotychczas milczało i nie wtrącało się w  świat człowieka, postanowiło złamać swoja zasadę i przemówić do ludzi.
Drodzy czytelnicy zasiądźcie więc ze swoimi pociechami i posłuchajcie, o czym mówi dwustuletni Dąb i jak zmieniło się życie Samar.

Autor – Katherine Applegate
Ilustracje – Sara Olszewska
Tłumaczenie – Małgorzata Glasenapp
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Format – 15 x 20 cm
Ilość stron – 176
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY