Fungarium - książka

64,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Fungarium” Ester Gaya i ilustratorki Katie Scott to kolejna pozycja wchodząca w skład serii ,,W Muzeum”, do której należą takie bestsellery jak ,,Planetarium, ,,Dinozaurium, ,,Botanicum” oraz ,,Animalium. Autorzy na kartach albumu zebrali najciekawsze informacje o poszczególnych rodzinach grzybów. Na początku mali czytelnicy poznają trochę historii o grzybach, dowiadują się gdzie je można spotkać, jakie są ich typy i jak się rozmnażają. Na kolejnych rozkładówkach dzieciaki wybiorą się w podróż do różnych ekosystemów. Zwiedzą górskie szczyty, lasy strefy umiarkowanej, czy lasy tropikalne. Za każdym razem będą miały okazję poznać wiele ciekawych faktów. Czy wiedzieliście np., że obecność mleczaja dębowego (Lactarius quietus) sygnalizuje wysokie zanieczyszczenie azotem i zakwaszenie gleby, podczas gdy preferujący stare lasy porost granicznik płucnik (Lobaria pulmonaria) stanowi oznakę czystości danego siedliska? Albo, że grzyby wysokogórskie owocują jedynie w krótkim okresie po stopnieniu śniegu?
,,Fungarium” to świetna lektura, która uświadomi małym czytelnikom, że bez grzybów świat wyglądałby zupełnie inaczej. Gorąco polecam!

Autor – Ester Gaya
Ilustracje – Katie Scott
Tłumaczenie – Agnieszka Walulik
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2015
Oprawa – twarda
Format – 27.2 x 37.0 cm
Ilość stron – 72
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY