Którędy do Yellowstone? - książka

69,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

,,Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” to świetny przewodnik podróżniczy Aleksandry i Daniela Mizielińskich, który zabiera małych (i nie tylko) czytelników do świata parków, rezerwatów i puszcz oraz pokazuje jak ważne jest istnienie takich miejsc dla ekosystemu zwierząt i ludzi.
Jednak „Którędy do Yellowstone?” to nie jest zwykły przewodnik. To opowieść o trójce przyjaciół, którzy przemierzają różnorodne krainy podziwiając niezliczone gatunki roślin i zwierząt.
Wszystko zaczyna się w Białowieskim Parku Narodowym, gdzie poznajemy Kubę i Ulę, czyli żubra europejskiego i wiewiórkę pospolitą. Kuba dostaje zaproszenie do odwiedzin od swojej kuzynki Dakoty, która jest bizonem i zamieszka w Parku Narodowym Yellowstone. Nasz bohater z początku niechętnie podchodzi do tego pomysłu, ale jego przyjaciółka wiewiórka wraz z gołębiem Filipem w końcu przekonują żubra i wszyscy wyruszają za wielką wodę.
Zwierzaki nie tylko odwiedzają Amerykę ale trafiają m.in. do Parku Narodowego Fiordlandu w Nowej Zelandii, Parku Narodowego Namib-Naukluft w RPA, czy Parku Narodowego Grenlandii.
Za każdym razem poznają wiele ciekawostek o mieszkańcach tych miejsc.
,,Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” to książka, której nie może go zabraknąć w dziecięcej biblioteczce. Niejeden maluch, czy dorosły zapragnie spakować plecak i ruszyć śladem przesympatycznych bohaterów.

Autor – Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Ilustracje – Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 27.0 x 37.0 cm
Ilość stron – 128
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY