Lampka - książka

44,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Główną bohaterką jest Emilia, którą wszyscy nazywają Lampką. Ta kilkulatka razem z ojcem zamieszkała w małym domku obok latarni morskiej. Lampka miała bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ ze względu na niesprawność swojego taty – często sięgał po alkohol, odpowiadała za codzienną obsługę latarni.
Pewnego razu Emilia bardzo zajęta swoimi sprawami zapomniała kupić zapałek i gdy nadeszła noc, wraz z którą pojawił się straszliwy sztorm, dziewczynka nie mogła wypełnić powierzonego jej zadania. Ta noc odmieniła na zawsze życie całej rodziny…
“Lampka” to książka pełna fantazji, ukrytych pragnień i wzruszających momentów. To opowieść o konsekwencjach podjętych lub nie podjętych decyzji, to także historia o dorosłych, którzy nie zasługują na to by być rodzicami. To historia jednej strony przesycona smutkiem i dotykająca trudnych tematów, ale z drugiej ogromnie ciepła i dająca wiele nadziei. Pokazuje ile trzeba wykazać determinacji i włożyć wysiłku, żeby pomóc osobie, która nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że tej pomocy potrzebuje.
“Lampka” to debiutancka powieść holenderskiej pisarki i ilustratorki Annet Schaap, nagrodzona między innymi prestiżowym Złotym Rysikiem i przełożona na szesnaście języków.

Autorka – Annet Schaap
Ilustracje – Annet Schaap
Tłumaczenie – Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 325
Wiek – 10+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY