Mała księżniczka - książka

39,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Dziś zapraszam do klasyki gatunku, książki Frances Hodgson Burnett “Mała Księżniczka”. Ta angielska autorka (1894-1924) znana jest m.in z takich pozycji jak “Tajemniczy ogród”, “Mały lord”, czy “Kraina błękitnych kwiatów”. Pisarka po raz kolejny, wprowadza nas w piękny i mądry świat, gdzie zawsze zwycięża dobro. To książka opowiadająca o losach małej Sary, “księżniczki”, otoczonej bogactwem i przepychem, która w wyniku bankructwa i śmierci ojca staje się służącą. Całe jej dotychczasowe życie zmienia się diametralnie. Jednak Sara nie poddaje się i z pokorą przyjmuję nową sytuację, nie rezygnując ze swoich przekonań, nadal w głębi duszy pozostając księżniczką.
“Mała Księżniczka” to historia przekonująca, że jeżeli jesteśmy dobrzy, wytrwali, wrażliwi na innych, wierzy się w swoje marzenia, to wszystko jest możliwe.

Autor – Frances Hodgson Burnett
Ilustracje – Antoni Uniechowski
Tłumaczenie – Wacława Komarnicka
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2015
Oprawa – twarda
Format – 15 x 18,5 cm
Ilość stron – 288 stron
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY