Mały pokój z książkami - książka

39,90 

Informacje dodatkowe

Brak w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Mały pokój z książkami” Eleanor Farjeon to zbiór 27 pięknych opowiadań, które swoim klimatem przypominają klasyczne baśnie. Nie znajdziecie tam jednak krasnoludków, smoków czy elfów, ale historie dzieci, które na co dzień zmagają się z różnymi przeciwnościami. Opowiadania pełne są mądrości i refleksji co powoduje, że po przeczytaniu każdego, “zatrzymujemy” się na chwilę, by np. odnieść się do własnych doświadczeń czy przyzwyczajeń.
Kiedy będziecie czytać tę książkę z dziećmi zobaczycie ile ciekawych tematów podsuwa ona do dyskusji. Nie oznacza to, że jest to książka smutna i poważna. Przez to, że napisana jest w konwencji baśni, historie czyta się z przejęciem i ogromnym zaciekawieniem, kibicując głównym bohaterom.
W Polsce opowiadania te, pierwszy raz wydano w 1971 roku, natomiast ostatnie wznowienie przez Wydawnictwo Dwie Siostry, zostało uzupełnione o dziewięć tekstów pominiętych w poprzednich edycjach. Ponadto, opatrzono ją oryginalnymi ilustracjami Edwarda Ardizzone, angielskiego malarza, pisarza i ilustratora, laureata pierwszego w historii Medalu Kate Greenaway za książkę „Tim All Alone”.

Autor – Eleanor Farjeon
Ilustracje – Edward Ardizzone
Tłumaczenie – Hanna Januszewska, Ewa Rajewska
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Format – 19 x 16 cm
Ilość stron – 452
Wiek – 6+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY